Silná ruka vyvrcholila finálovým podujatím

Jubilejný, dvadsiaty ročník Silnej ruky stredoškolákov vyvrcholil v sobotu, na Mikuláša, v bratislavskom dome športu. Najlepší z Oblastných kôl sa stretli sa pretláčacími stolmi, aby bojovali o titul najsilnejšieho stredoškoláka/stredoškoláčku, resp. o stredoškoláka/stredoškoláčku s najsilnejšou rukou.

Napriek tomu, že nie všetci postupujúci do Bratislavy prišli, boli sme svedkami napínavých súbojov. Tým, že súťaž bola otvorená aj pre registrovaných pretláčačov, tak sa úroveň tohtoročného finále Silnej ruky priblížila k úrovni juniorských majstrovstiev Slovenska.

Kvalita súťaže naozaj potešila, no je na zváženie, či je tento formát správny a či sa v budúcnosti nestane Silná ruka súťažou neregistrovaných. Hlavne preto, aby všetci mali rovnakú štartovnú čiaru a aby sme do súťaže prilákali ešte viac nádejí a talentov.

Keď si prejdeme jednotlivé kategórie, tak medzi dievčatami do 60 kg, boli na stupňoch víťazov samé známe tváre. Zvíťazila Klaudia Lišková (KEPO), ktorú vo finále potrápila Kristína Charvátová (TTTN). Škoda, že Charvátová nechodí na súťaže častejšie, jej výkonnosť by mohla rásť rýchlejšie. V sobotu ukázala, že stále na to má.

V kategórii nad 60 kg sme zaznamenali najväčšie prekvapenie súťaže, keď bronzová medailistka z MSJ Andrea Kušnieriková (BBZA) našla premožiteľku a musela sa uspokojiť s druhým miesto. Zvíťazila Petra Caková (NR), ktorá neskôr zvíťazila aj v absolútke a vystriedala na poste najsilnejšej stredoškoláčky minuloročnú víťazku Rebeku Martinkovičovú.  Na Kušnierikovej margo treba ale povedať, že jej súperka bola z inej hmotnostnej kategórie.  Napriek tomu je víťazstvo Cakovej prekvapením, veď bola na súťaži po prvýkrát. Dúfame, že nie posledný.

Medzi chlapcami sme v najľahšej kategórii videli niekoľko krásnych zápasov. O víťazstvo zviedli tvrdé súboje Adam Adamov (BBZA) a Stanislav Ševčík (KEPO). Z víťazstva sa nakoniec tešil Ševčík a na treťom mieste skončil Pavol Truchlík (BBZA).

V kategórii do 70 kg zvíťazil Rastislav Kosťov (BBZA). Škoda slabšej účasti v tejto kategórii.

V osemdesiatke to bolo zasa naopak plné. V kvalitne obsadenej kategórii strhol víťazstvo na svoju stranu Dávid Truchlík (BBZA). Na jeho štíte ostal bronzový medailista z MSJ Filip Hritz (NR). Pre Filipa je to už druhá prehra za sebou (aj na 2. kole SNLP) a zdá sa, že po jeho raketovom štarte a rýchlom úspechu trochu zaspal na vavrínoch. Veríme, že tieto upozornenia bude brať pozitívne a len ho motivujú do tvrdého tréningu, aby potvrdil, že jeho medaila nebola náhodná.

V najťažšej kategórii obhájil víťazstvo z minulého roka Radovan Čontofaský (KEPO), ktorý sa nakoniec stal aj víťazom absolútnej kategórie. Smelo možno povedať, že jeho víťazstvo bolo najjednoznačnejšie a vo svojej kategórii nenašiel súpera. Za ním skončil Daniel Roman (BBZA), ktorý sa za súťažný stôl vrátil po dlhšej dobe. Na treťom mieste skončil Michal Golian (BBZA), čerstvý absolvent posledného stretnutia talentov.

20. ročník Silnej ruky stredoškolákov je tak už minulosťou. Stal sa najväčším v histórii, veď do súťaže sa zapojilo takmer 100 stredných škôl zo všetkých kútov Slovenska. Na školských kolách sa  zúčastnilo viac ako tisícka študentov, z ktorých sa do Oblastných kôl prebojovalo viac ako päťsto. Do bratislavského finále nakoniec prišlo 51 dievčat a chlapcov a postarali sa o dôstojné vyvrcholenie jubilejného ročníka Silnej ruky.

Dvadsiaty ročník sa skončil. My však už teraz tvrdo pracujeme na tom budúcom. Chceme ho opäť pripraviť na vyššej úrovni. Chcem ho dostať do väčšieho povedomia verejnosti. Chceme ho dostať bližšie k Vám. Aj preto bude v budúcom roku nie päť Oblastných kôl, ale osem Krajských kôl. Aj preto bude finále nie v Bratislave, ale v Banskej Bystrici. Robíme všetko preto ,aby sme aj o rok mohli konštatovať, že dvadsiaty prvý ročník prekonal všetky očakávania. A tie máme naozaj veľké….

-mač-

 

12/06/2014

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top