ŠPORTFESTIVAL PRILÁKAL MLADÝCH I STARÝCH

Už po štvrtýkrát sa pretláčanie stalo súčasťou festivalu neolympijských športov, ktorý sa konal minulý víkend na trenčianskom výstavisku.

V tomto roku sme po prvýkrát na ŠportFestivale neorganizovali súťaž, ale zvolili sme prezentáciu nášho športu v stánku. Zvoli sme tak kvôli nahustenému kalendáru, ktorý bol hlavne v novembri plný súťaží. Prispela k tomu aj zdarná prezentácia pretláčania na podobnej akcii, v júli, v Sade Janka Kráľa v Bratislave.

V Trenčíne sa predstavilo zatiaľ najviac (38) neolympijských športov. Mnohé z nich mali na podujatí svoje súťaže, podľa organizátora sa do súťaží zapojilo až 501 športovcov.

Naša prezentácia zaujala. Po celý deň mohli návštevníci sledovať záznamy z majstrovstiev sveta, či Seneckej ruky.

Za stolom sa pod odborným dozorom vymenilo množstvo malých aj veľkých pretláčačov, či pretláčačiek. V Mikulášskej atmosfére si svoju silu merali deti, rodičia i mnohí športovci, ktorí predtým absolvovali súťaži v iných športoch.

O vysvetľovanie tajov pretláčania a sparing sa ochotne postarali naši skúsení – Ivan Gregorička a Oliver Ferienčík, ktorým patrí vďaka, že si našli čas a prišli do Trenčína. Zahanbiť sa nedala ani naša generálna sekretárka Mária Janušicová, ktorá nie len vysvetľovala, ale sa za stôl párkrát dokonca aj postavila. Najväčšiu pozornosť samozrejme pútala naša najjagavejšia hviezda, Lucia Debnárová. A to nie len za stolom. Veď mať fotografiu s 9-násobnou majsterkou sveta nemá len tak hocikto.

Na záver sme všetci zainteresovaní svorne hovorili, že je veľká škoda, že v Trenčíne nie je oficiálny klub. Určite by sa v tomto športovom meste našiel dostatok pretláčania chtivých chlapcov a dievčat.

ŠportFestival vyvrcholil Večerom hviezd, na ktorom boli dekorovaní najúspešnejší športovci roku 2015 v neolympijských športoch. Nás teší, že sme boli nie len pri tom, ale že sa Lucia Debnárová ocitla po prvýkrát na vrchole rebríčka.

Krásne vyvrcholenie roka, ktoré ukončíme tradične netradičnou Silvestrovskou rukou (30.12.2015) v Senci. Verím, že sa tam všetci uvidíme.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top