Stredoslováci sa pochlapili

Máme za sebou ďalšie krajské kolo 21. ročníka Silnej ruky stredoškolákov. V Banskej Bystrici sme očakávali väčšiu účasť, veď počet prihlásených sa šplhal k číslu 90, no škrt nám spravili riaditelia škôl, ktorí dali svojim študentom riaditeľské voľno (zajtra je sviatok). To bol hlavný dôvod, prečo do “Európy” nakoniec prišlo niečo viac, ako 50 študentov. Paradoxom je, že na štarte sme mali takmer všetkých študentov z mimo banskobystrických škôl… Žeby tí, nemali riaditeľské voľno?

Za stolmi to napriek tomu bolo napínavé. Medzi dievčatami si víťazstvo vybojovali Erika Stanková (SOŠ Tisovec) a Simona Skruteková (HA Brezno).

Medzi chlapcami sme mali aj známych z našich súťaží, ktorí riadne zamiešali poradím. V najľahšej kategórii si prvenstvo vybojoval Eduard Oláh (SOŠ HS a D Lučenec). Sedemdesiatku a osemdesiatku ovládli Žarnovičania Adam Adamov (Gymnázium MR Žiar nad Hronom) a Rastislav Kosťov (SSOŠT Žiar nad Hronom). V Adamovovom prípade sme videli  napínavé finále, v ktorom sa stretol z Pavlom Valkovičom (SPŠS Lučenec).

V najťažšej kategórii s prehľadom zvíťazil Michal Golian (SPŠS Lučenec).

V Banskej Bystrici sme si vyskúšali prostredie, ktoré privíta aj finále Silnej ruky. Súťaž sa dala sledovať až z dvoch poschodí, čo prilákalo zatiaľ najviac divákov, veď bolo sa na čo pozerať.

-mač-

11/16/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top