Trnava patrila Dobrej Vode

V Trnave sa zakončila “západoslovenská” šnúra krajských kôl Silnej ruky stredoškolákov. Bolo to prvé krajské kolo, na ktorom súťažilo viac pretekárov ako bolo prihlásených. Spôsobil to aj nízky počet prihlášok, ktorý zapríčinila kolízia s iným podujatím, ktoré sa bude konať budúci týždeň. Pevne veríme, že budúci rok už bude všetko na poriadku.

Za stolom to vyzeralo ako uragán Dobrej Vody. Študenti rôznych škôl, ktorí trénujú v tomto klube zaujali medailové pozície vo viacerých kategóriách.

Medzi dievčatami zvíťazila Eva Nováková SPŠ Trnava), ale jej súperka Lenka Kernová (SOŠ Rakovice) ju riadne potrápila. Chvíľku to vyzeralo, že sa finále bude opakovať. Medzi pluskárkami sa stretli staré známe Kristína Charvátová (SOŠT Trnava) a Katarína Kadlecová (OA Trnava). Pred rokmi patrili obe k veľkým nádejam slovenského pretláčania, no zostalo iba pri nádejach. Dnes zvíťazila prekvapujúco Charvátová, ktorá svojej súperke nedala žiadnu šancu.

V najľahšej chlapčenskej kategórii dominoval Peter Kopp (SOŠT Piešťany), ktorý si vo finále poradil so skúseným Adamom Lukačovičom (OA Trnava). V 70tke to bola “bitka” Adama Benedikoviča (SOŠA Trnava) s Ivanom Ondrejkom (SPŠD Trnava). Po ťažkom zápase sa finále nakoniec stalo korisťou Benedikoviča.

Osemdesiatka sa stala jasnou záležitosťou pre Dominika Šoku (SOŠ OaS Trnava). V najťažšej kategórii sme boli svedkami mnohých napínavých zápasov a víťazne z nich vzišiel Daniel Kohutovič (SOŠA Trnava) pred Dominikom Hajdákom (SOŠT Galanta).

Opäť skvelá súťaž, ktorá zavŕšila prvú polovicu krajských kôl. Po krátkej rekapitulácii sme zhodnotili, že finále v Banskej Bystrici bude krásnou a napínavou prehliadkou pretláčania. Máme sa na čo tešiť. A to nás ešte čakajú ďalšie štyri kraje.

-mač-

11/13/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top