Búrlivá atmosféra v Trenčíne

Krajské kolo Silnej ruky stredoškolákov Trenčianskeho kraja sa konalo v OC Max v Trenčíne. Už na prezentácii bolo vidno, že do súťaže idú ucelené kolektívy, ktoré budú svojich pretekárov hnať za víťazstvami.

Väčšinou nové tváre boli prísľubom talentov, z ktorých by mohli raz vyrásť nové pretláčačské hviezdy.

Za stolmi to však vôbec nevyzeralo akoby súťažili nováčikovia. Napínavé, vyrovnané zápasy nabudili jednotlivé tímy, ktoré vytvorili v MAXe atmosféru ako na futbalovom štadióne. A vyhecovaní pretekári podávali výkony nad svoje možnosti. Našťastie si to odniesla iba jedna ruka s menším zranením, inak všetko prebehlo bez problémov.

Vo finále sme po prvýkrát nemali ani jeden opakovaný zápas a jednoznačne zvíťazili neporazení z kvalifikácie.

Medzi dievčatami do 60 kg to bola Natália Pohorelcová (SOŠ Pruské) a nad 60 kg Dominika Macášková (OA M. Hodžu Trenčín). Chlapci si zasa prvé miesta rozdelili nasledovne: do 60 kg Lukáš Španihel (SOŠ LT Trenčín), do 70 kg Martin Dubovský (Gymnázium Myjava), do 80 kg Martin Hôždala (Gymnázium Myjava) a nad 80 kg Tadeáš Magula (Gymnázium Myjava).

Ako vidno, najlepšie si viedli gymnazisti z Myjavy. Svedčí to o dobrej práci Tadeáša Magulu a Martina Klimeka, našich známych pretláčačov. Pevne veríme, že nové mená na výsledkovej listine sa pevne usadia v myjavskom AWK a že ich uvidíme čoskoro na našich súťažiach. A to je ešte v talóne Magulova sestra Klára, ktorá obsadila “len” 3.miesto (nad 60 kg) a po prehratom semifinále sa rozplakala. Aj takto sa rodia hviezdy (mohla by o tom rozprávať Lucia Debnárová, ktorá tiež prvé súťaže končila so slzami v očiach a dnes slzia jej súperky).

Výborná súťaž v Trenčíne nám odhalila množstvo talentov v tomto regióne. A opäť nám vyvolala vrásky na čele otázka “prečo nemáme v Trenčíne alebo v okolí oddiel AWK?”.

-mač-

11/12/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top