Bratislavský Avion žil pretláčaním

Po včerajšej premiére v Nitre sa ďalšie krajské kolo Silnej ruky stredoškolákov uskutočnilo v Bratislave. Nákupné centrum Avion privítalo takmer 150 študentov, ktorí súťažili o najsilnejšieho stredoškoláka a stredoškoláčku bratislavského kraja. Samozrejme v talóne bol aj postup do celoslovenského finále.

Na vážení sme stretli viacero známych tvárí ale aj úplnych nováčikov.

Príjemným spestrením bola návšteva našej najúspešnejšej pretláčačky Lucie Debnárovej, ktorá na úvod súťaže prehovorila k mladým nádejam pretláčania a nezabudla zdôrazniť “… som rada, že je tu toľko ľudí. Teším sa, pretože to je signál, že veci idú správnym smerom”.

Svojou účasťou poctil bratislavskú súťaž aj čestný prezident SAPR Dr. Milan Čapla.

Súťaže sa rozbehli na dvoch stoloch a opäť na dve prehry. Medzi dievčatami si najlepšie počínali Martina Sojková (SŠ Ivanka pri Dunaji) a Michalea Vakoničová (SUŠ SV Bratislava). Sojková zvíťazila napriek hendikepu prehry, s ktorou nastupovala do finále. Srdnatosť a túžba po víťazstve ju nakoniec katapultovali na prvé miesto. Jej súperka Ajpeková (SŠ s VJM Senec)

Medzi chlapcami sme boli svedkami mnohých napínavých zápasov. Za stolmi sa objavilo viacero talentov, ktorých by sme radi vídavali za pretláčačskými stolmi častejšie.

Víťazi Jozef Botlo (SŠ Švabinského Bratislava), Peter Jančík (SŠ Ivanka pri Dunaji), Dominik Vida (SŠ s VJM Senec) a Robert Križan (SOŠE Bratislava) si najlepšie poradili so svojimi súpermi. Vida a Križan sú už skúsení pretekári, od ktorých sa popredné umiestnenie čakalo. Križan napokon obhájil aj víťazstvo v súťaži o absolútneho víťaza a obhájil tak prvenstvo z minulého roka.

Medzi dievčatami sa absolútnou víťazkou stala Vakoničová.

Výborná atmosféra, napínavé zápasy, radosť víťazov, slzy porazených. To všetko sme videli v Bratislave. Zajtra smerujeme do Trenčína.

-mač-

11/11/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top