STRETNUTIE TALENTOV UŽ PO TRETÍKRÁT

Uplynulý víkend sa v Senci uskutočnilo už tretie stretnutie talentovanej mládeže. Tento raz sme sa sústredili na najmladšiu generáciu (U18) a pozvánku do Senca dostala dvadsiatka nádejí slovenského pretláčania spadajúca práve do tejto vekovej kategórie. Nie všetci sa však svojej príležitosti zhostili tak ako sme očakávali a v Senci sa nakoniec stretlo iba štrnásť nádejných pretláčačov.

Potešením je, že traja z nich boli úplný nováčikovia – objavy tohtoročnej Silnej ruky stredoškolákov – Roberta Zdenka Zovčinová (Oblasť NR), Adam Lukačovič (Oblasť TTTN), Martin Žíhala (Oblasť KEPO).

Stretnutie bolo opäť plné zaujímavého programu. Garantom stretnutia bola Slovenská asociácia pretláčania rukou a o odbornú stránku sa starali prednášatelia MUDr. Miroslav Babiak, Ing. Marian Čapla, Ján Ďalák, Ivan Gregorička a Martin Ruman.

Okrem teoretických prednášok, týkajúcich sa osobnosti športovca, problematiky dopingu, antidopingu a rozhodovania tvorili nosnú časť programu praktické zamestnania.

V sobotu to bola návšteva fitness centra Eso v Senci, kde si pod odborným vedením všetci vyskúšali silový tréning a dostali množstvo návodov, čo a ako v posilňovni trénovať. Popoludnie spestrila vychádzka okolo Slnečných jazier, ktorá splnila svoj cieľ a utužila kolektív.

Nedeľa bola venovaná pretláčaniu a v klube AWK Senec si všetci z chuti zatrénovali. Opäť to nebolo iba pretáčanie samotné, ale skôr návod, čo a ako trénovať, ako získať správne návyky a čo je pre náš šport z hľadiska tréningu to najdôležitejšie. V nedeľu medzi naše nádeje zavítala aj Rebeka Martinkovičová, ktorá sa rada podelila o svoje skúsenosti.

Za tie necelé dva dni to bolo naozaj množstvo nových vedomostí, ktoré si účastníci stretnutia zobrali domov. Teraz je to už len na nich, ako ich dokážu pretaviť do svojho tréningového procesu a hlavne do súbojov za stolom.

Verím, že tak, ako po minulých stretnutiach sa to aj v tomto prípade prejaví už na najbližších súťažiach zlepšeným výkonom.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top