Strieborná medaila pre boľavú pravačku

Aj v posledný súťažný deň 25. majstrovstiev Európy v Sofii sme nezostali bez medaily. Striebro po heroickom výkone získala Lucia Debnárová. Už pred súťažou sme vedeli, že jej pravačka nie je na sto percent v poriadku. Potvrdil to aj prvý zápas so Švédkou Johanssonovou, ktorý prehrala. Potom však zapla na plné obrátky a prebojovala sa až do semifinále. V ňom narazila na Rusku Mazurenkovú. V ťažkom zápase nakoniec zvíťazila a postúpila do finále, v ktorom sa stretla s ďalšou Ruskou Gabuevovou. Ruka však už odmietla spolupracovať a napriek snahe Debnárová nedokázala svojej súperke vzdorovať. Sofijské zlato a striebro je pre našu reprezentantku vynikajúcim výsledkom.

Výborne si počínal aj Laco Hervay, ktorý obsadil v silnej 85-ke piate miesto a pokračuje tak v bodovaných umiestneniach. Smoliarom dňa je určite Rado Dobrovič, ktorý na fauly prehral s Antonovicsom (LAT), pričom ten druhý spravil úmyselne. “Nevedel som, že mám faul, tak som ho spravil, myslel som si, že mám ešte jednu možnosť. Keby som to vedel, tak bude tlačiť o život. Mal som na neho. Takto budem radšej hrať šípky…” povedal nahnevaný Dobrovič. Lotyš nakoniec skončil na druhom mieste, o to je väčšie sklamanie nášho reprezentanta.

Na peknom štvrtom mieste skončila Dagmar Petrová (70 kg). Pokiaľ sa bude takto zlepšovať, tak o rok môžeme bojovať o medailu.

Piata skončila Snežka Babajevová, pre ktorú bola pravačka veľkým sklamaním. Predsa len, ročná prestávka si vybrala svoju daň. V Sofii ale nesklamala, veď nám zísala bronzovú medailu ľavou rukou.

-mač-

06/05/2015

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top