Tri strieborné a dve bronzové na Slovensko

Na prvom ročníku medzinárodnej súťaže Sokol Marić International Cup sa nestratila ani naša malá výprava. Šesť chalanov poriadne zabojovalo a výsledkom bolo krásnych päť medailí.

Celkové výsledky zatiaľ nemáme, ale podľa organizátorov sa súťaže zúčastnilo takmer 200 športovcov z 15 krajín. Čo sme my počítali tak za stolmi sme videli pretláčačov z Bulharska, Čiernej hory, Chorvátska, Kazachstanu, Maďarska, Rakúska, Rumunska, Slovinska, Srbska, Švajčiarska, Talianska a samozrejme Slovenska.

Súťaž prebiehala v najväčšej záhrebskej diskotéke The Best, kde bolo v strede umiestnené dobre viditeľné pódium okolo, ktorého sa zhromaždili súťažiaci i diváci.

Na troch stoloch striedal jeden zápas druhý, čo umocnilo dynamiku nedeľnajšieho popoludnia. Dokonca v niektorých chvíľach sme boli svedkami, že jedna kategória bežala na dvoch stoloch naraz, čo nútilo pretekárov k ešte väčšiemu vypätiu a koncentrácii.

Naši zabojovali a získali tri strieborné a dve bronzové medaily. O strieborné sa podelili P. Gettler, I. Gregorička a R. Dobrovič. Bronzové doplnili P. Gettler a R. Tenkel.

Pre Paľa Gettlera to bol prvý úspešný medzinárodný výjazd, pričom sa navyše stal najúspešnejším účastníkom našej výpravy.

Za stolmi nás reprezentovala aj dvojica rozhodcov – I. Gregorička a T. Kozolka.

Prvý ročník chorvátskej súťaže dopadol dobre, o rok sme tam znovu…..

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top