V PRVÝ DEŇ DVE ZLATÉ

Prvý deň súťaží na XXXVI. majstrovstvách sveta vo Vilniuse bol pre našich reprezentantov veľmi úspešný. Súťažili juniori (U18 a U21) a masters (nad 40 rokov) a získali tri cenné kovy pre Slovensko.

O dve zlaté medaily sa zaslúžili Rebeka Martinkovičová (70) a Dominik Glod (70) (obaja U21) a bronzovú medailu získala Andrea Kušnieriková (U18 60 kg).

Pre Rebeku je to skvelý vstup do kategórie U21 (keď pred rokom získala zlatú medailu na MS U18 v tej istej kategórii) a pre Dominika Gloda krásne zakončenie účinkovania v juniorských kategóriách.

Pohľad na našich reprezentantov bol v oboch prípadoch úchvatný. Ich neohrozený postup kvalifikáciou v nás vzbudzoval nádeje na výborné umiestnenie aj vo finále. Rebeka mala v kvalifikácii ťažšie zápasy, predsa len bola v tejto kategórii nováčikom. Hlavne jej súboj so súperkou z Ruska bol nervy drásajúci. Niekoľko opakovaní, zviazanie, napínavé pretláčanie zo strany na stranu dvíhalo zo sedadiel celú halu. Rebeka však preukázala väčšiu vytrvalosť a nakoniec svoju súperku porazila. Finále už potom bolo hlavne otázkou nervov, ale Rebeka svoju premiéru zvládla na výbornú.

Pre Dominika Gloda to dnes bol predposledný pokus získať titul v juniorskej kategórii. Niekoľkonásobný držiteľ striebornej medaily z ME a MS veľmi túžil po zlate už na májových ME, ktoré mu vyšli nie celkom podľa jeho predstáv. Dnes to bol iný deň, dnes to bol iný Dominik. Naozaj fantastický výkon nakoniec pozlátil vytúženou medailou, keď vo svojich zápasoch nedal svojim súperom žiadnu šancu.

V kategórii dievčat U18 do 60 kg sme boli svedkami sĺz v podaní oboch našich dievčat. Andrea Kušnieriková mala o očiach slzy šťastia po zisku bronzovej medaily a slzy smútku zasa Klaudia Lišková po prehratom súboji. V prípade Kušnierikovej to bolo potvrdenie jej miesta medzi najlepšími. Vybojovala si ju v súboji so silnou Maďarkou Henrietou Barszó. V prvom zápase (v kvalifikácii) síce prehrala, no v priamom súboji o medailu prejavila viac vôle po víťazstve a zaslúžene vystúpila na pódium

Z ostatných našich reprezentantov dnes vynikajúco zabojoval Rastislav Kosťov (U18), ktorý obsadil štvrté miesto v kategórii do 70 kg a piaty Maxim Dužek (U 21, 85 kg).

Náš jediný zástupca v kategórii masters Peter Racek (90) obsadil taktiež skvelé štvrté miesto a veľa nechýbalo a mohol siahať na medailu.

Celkovo možno hodnotiť dnešné vystúpenie našej reprezentácie veľmi vysoko. Všetci siahli na dno svojich síl a zabojovali o čo najlepšie umiestnenia.

Športová úroveň súťaže bola veľmi vysoká a prekvapili hlavne veľmi silné družstvá Kazachstanu a Turecka, ktoré sa vklinili medzi tradičné veľmoci Rusko a Ukrajinu.

Sme radi, že naši reprezentanti zanechali výborný dojem, či už za stolmi alebo v hľadisku, kde boli jednoznačne najlepšie povzbudzujúcim tímom.

Dnes sa pripojili k tímu poslední členovia, Lucia Debnárová, Martin Minarovič a Jozef Rozbora.

Zajtra nás čaká súťaž juniorov a masters v pravej ruke a váženie seniorov. Naďalej nám držte palce….

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top