MEDAILOVÁ ŽATVA V LITVE POKRAČUJE

Napriek obavám bol druhý deň majstrovstiev sveta vo Vilniuse pre slovenskú výpravu ešte úspešnejší ako ten prvý. V pravej ruke sme získali o jednu medailu viac ako v ľavačke.

Zlato si vybojovala po fantastickom výkone Rebeka Martinkovičová. Je zápas s Ruskou Dzerassou Karaevou opäť patril k ozdobám šampionátu. “Bola som šťastná už po ľavej ruke. No dala som do toho všetko. Tento rok bol pre mňa veľmi ťažký, končila som školu, prijímačky na vysokú a dva šampionáty. Je to neuveriteľné…” s radosťou hodnotila tento rok Rebeka.

Striebrom ukončil svoju juniorskú účasť na vrcholných podujatiach Domink Glod. Po včerajšom zlate mal veľkú motiváciu aj v dnešnej pravej ruke. Nad jeho sily však bol Rus Makarov. Pre Dominika to bolo posledné vystúpenie v kategórii do U21, od najbližšej súťaže sa presunie už do kategórie mužov.

Druhú bronzovú medailu si vybojovala Andrea Kušnieriková. V medailovom súboji porazila ďalšiu slovenskú pretekárku Klaudiu Liškovú, ktorá nakoniec obsadila nepopulárne štvrté miesto.

O najväčšie prekvapenie našej doterajšej účasti na MS sa postaral nováčik vo reprezentačnom výbere Filip Hritz (U18, 75) ziskom bronzovej medaily. Po včerajšom nevýraznom výkone to bol dnes iný Filip a bojoval ako skúsený harcovník. Odmenou mu bolo vynikajúci výsledok a nechýbalo veľa a mohol byť aj vo finále. Jemné taktické chybičky prameniace aj z menej skúseností ho však o ešte lepšie umiestnenie pripravili.

Z ostatných našich dnes vyčnieval výkon Stanislava Ševčíka, ktorý skončil na peknom šiestom mieste a Radovana Čontofalského, ktorý skončil na vynikajúcom piatom mieste.

Tréner Ján Ďalák zhodnotil výpravu takto “Všetci ste dokázali, že ste tu právom. Prísť medzi najlepších pretláčačov sveta a myslieť si, že budete hneď prví, to je ako sci-fi. Za každým úspechom je obrovský kopec driny a odriekania. Pre nás je v prípade nováčikov úspechom každý jeden víťazný zápas. Treba si z toho brať ponaučenie a postupne stúpať výkonnostne vyššie. Iba tak sa možno stať šampiónom. Ja blahoželám celému tímu, že naše očakávania naplnil”

Zajtra budú za stolmi po prvýkrát súťažiť seniori, ktorí sa predstavia v ľavej ruke. Medzi naše najväčšie želiezka patria Lucia Debnárová a Juraj Michalička.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top