V SENCI OPÄŤ EURÓPSKA ŠPIČKA

Už po dvadsiatydruhýkrát sa v Senci stretnú pretláčači na tradičnej medzinárodnej súťaži Senecká ruka. Rokmi odskúšaní organizátori robia všetko preto, aby bol aj tento ročník opäť na vysokej úrovni.

Vlani sa po prvýkrát dostala táto súťaž a vlastne pretláčanie vôbec, do priameho televízneho prenosu. Preto je určite celá pretláčačská verejnosť zvedavá, či tomu tak bude aj v tomto roku.

“Tak ako v každom športe, aj my sa boríme s problémom nedostatku financií. Keď sme však uvažovali, čo vypustiť a čo ponechať, tak televízia bola rozhodne tým, čo sme chceli ponechať. Priamy prenos je pre propagáciu pretláčania obrovským prínosom. Preto som rád, že aj v tomto roku bude Senecká ruka v priamom vysielaní na Slovak Sport TV1. Od 19:00 bude na tomto kanále možné sledovať semifinálové a finálové zápasy seniorov. Výhodou je, že Jednotku chytajú aj v Čechách, takže vlastne vysielame medzinárodne. Okrem TV bude aj live streaming, nie zo všetkých stolov, ale dúfam, že divákom ponúkneme to najzaujímavejšie, čo sa v Senci udeje. Z čoho sme tento rok museli rezignovať bola projekcia v sále. Veríme, že aj napriek tomu bude sobotňajšia súťaž nezabudnuteľným zážitkom.” povedal šéf organizačného výboru Marian Čapla.

Súťaž bude opäť kvalitná, veď okrem domácej špičky, ktorá to má za povinnosť sa do Senca chystá početná medzinárodná konkurencia. Z tých čo neprídu je nám ľúto Bulharov a Turkov, tradičných účastníkov súťaže. V prípade oboch reprezentácií za to môže domáci šampionát, ktorý je aj v Bulharsku aj v Turecku presne v tom istom termíne ako senecká súťaž.

Kto napokon príde? Tradične  v najsilnejšom zložení k nám zavítajú Belgičania, Česi, Chorváti a Maďari. V tomto roku prídu vo veľmi silnom zložení aj Poliaci. Okrem nich očakávame ešte tímy z Fínska, Francúzska, Nemecka, Talianska, Rumunska.

V tomto roku neočakávame žiadnu mimoeurópsku krajinu. Chviľku bola na spadnutie účasť Indie, no po dôslednej konzultácii z ambasádou v New Delhi sme túto skupinu “tiež športovcov” zamietli. Kazaši chodia do Senca každý druhý rok, v tomto roku majú prestávku.

Konkurencia opäť silná. Vlani sklamala účasť domácich pretekárov. Veríme, že v tomto roku tomu bude inak. Senecká ruka je ideálnou príležitosťou zblížiť sa s našou pretláčačskou rodinou.

Pretekári aj fanúškovia, všetci ste vítaní. Senec bude v sobotu 28.3.2015 patriť pretláčaniu.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top