LUCIA DEBNÁROVÁ KRÁČA ZA DEVIATYM VÍŤAZSTVOM

Lucia Debnárová zvíťazila na Seneckej ruke už osemkrát. Teda ak počítame iba profi súťaž v pravej ruke. Celkovo tých víťazstiev má na svojom konte oveľa viac.

V pravej ruke drži doposiaľ prvenstvo v počte prvých miest Ján Germánus, ktorý na Seneckej ruke vyhral deväťkrát.

Obaja budú za stolmi súťažiť aj v túto sobotu. Lucia má našliapnuté k deviatemu víťazstvu, čím by sa vyrovnala Germánusovi. Nebude to však mať ľahké. Konkurencia bude ako každý rok silná. Jej hlavnou súperkou bude Maďarka B. Ivánfyiová, s ktorou Lucia prehrala koncom januára v Brne. Taktiež sme zaznamenali, že by sa súťaže mala zúčasniť najúspešnejšia poľská armwrestlerka M. Wawrzyniaková. Pokiaľ by naozaj prišla, tak by kategória nad 60 kg bola ozdobou tohoto ročníka Seneckej ruky. Pre šesťdesiat kilovú Luciu by to bola vynikajúce previerka pred blížiacimi sa ME, ktoré budú začiatkom júna v bulharskej Sofii.

Pre Jána Germánusa to bude príležitosť získať ďalšie prvenstvo. Aj v jeho prípade to bude ťažké. Konkurencia je veľká a predsa len vek sa nedá zastaviť. V jeho posledných vystúpeniach sme boli svedkami nárastu formy a sebavedomia. Jeho veľkým súperom bude domáci Ladislav Hervay a samozrejme početná skupina zahraničných pretekárov.

Zo známych mien sa v Senci stretneme s výbornými Poliakmi D. Grochom, M. Podgorskim a šumy hovoria, že možno príde aj M. Wawrzyniaková. Z Maďarska príde silný tím na čele so súrodencami Barzsoóvými, B. Ivánfyiovou a P. Kovácsom.

V Chorvátskom tíme nebude chýbať vlaňajšie prekvapenie D. Kogl. Ďalej za stolmi uvidíme aj známeho P Girarda (SUI), C. La Colu (BEL), F. Lamparelliho (ITA) a aj silných Čechov D. Tesaříka a M. Vodáka.

V sobotu sa v Senci bude na čo pozerať. Príďte povzbudiť.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top