XI. Judgement day

Vynikajúci výkon podali slovenskí pretláčači na tradičnom podujatí Judgement day, ktorého jedenásty ročník sa konal uplynulý víkend v Budapešti. 168 športovcov zo 16 krajín spravila z tohto podujatia jednu najväčších tohtoročných súťaží v Európe.

Nás teší, že naša početná výprava, ktorá do maďarského hlavného mesta zavítala sa postarala o uragán na pódiových miestach, keď získala až 25 medailových umiestnení.

Osem zlatých, sedem strieborných a desať bronzových medailí je vynikajúci výsledok, keď berieme do úvahy, že z posledných medailistov na MS v Litve sa súťaže zúčastnila iba Andrea Kušnieriková a Filip Hritz (obaja juniori U18).

Medzi seniormi sme získali päť zlatých, štyri strieborné a tri bronzové medaily. O zlaté sa zaslúžili  Juraj Jaščeg (ĽR 65 kg), Peter Hervay (ĽR 85 kg), Milan Fáber (PR 65 kg), Ján Germánus (PR 95 kg) a Jozef Rozbora (PR 105+ kg).
V prípade J. Jaščega to bolo potvrdenie jeho dlhodobej dobrej výkonnosti, škoda, že zazmätkoval v pravej ruke jeho vystúpenie mohlo byť ešte lepšie.
Vynikajúco si počínal aj P. Hervay, ktorý zvíťazil v ťažkej kategórii do 85 kg. O prekvapenie sa postaral M. Fáber. Jednak aj tým, že schudol do 65 kg a napokon aj samotným víťazstvom v pravej ruke. Škoda, že si vo finále nezmeral sily s Jaščegom, bolo by zaujímavé, ako by sa títo dvaja pretekári popasovali o víťazstvo.
Po dlhšej dobe sa na súťaži ukázal J. Germánus. Náš mnohonásobný svetový šampión však ukázal, že ešte nepatrí do starého železa a napriek tomu, že o pár dní bude oslavovať jubileum, ktoré ho posunie do kategórie masters bol v Budapešti v výbornej forme a zvíťazil.
Vo víťaznej forme sa predstavil aj náš najťažší zástupca na súťaži, J. Rozbora. Smoliar zo súťaží konečne zapol na najvyššie obrátky a zvíťazil. Za sebou nechal kopec známych mien, čo len potvrdilo jeho dobrú pripravenosť a oprávnene vyčarilo veľký úsmev na tvári.

Medzi juniormi si po jednom víťazstve vybojovali práve naši úspešní juniorskí reprezentanti A. Kušnieriková a F. Hritz, ktorý tak pokračujú vo výborných výsledkoch z posledných podujatí.

Prvé miesto sme zaznamenali aj v kategórii telesne postihnutých športovcov a zaslúžil a oň výborným výkonom P. Bachratý.

Z ostatných našich si výborne počínal J. Drinovský (65 kg) , ktorý prekvapujúci získal dve druhé miesta. Do finále ľavej ruky šiel dokonca bez prehry do finále, kde nestačil na víťaza J. Jaščega. Druhé miesto získali aj P. Gettler a Z. Horečný. Pre Zdenka Horečného to bola prvá súťaž v živote a stal sa tak najväčším prekvapením nášho tímu v Maďarsku. Jeho výkon bol výborný a je prísľubom do budúcnosti.

Medzi juniormi druhé miesta získali A. Kušnieriková, R. Kosťov a T. Magula.

Celkovo hodnotíme vystúpenie slovenských pretláčačov ako mimoriadne úspešné, veď ako tím obsadili celkovo druhé miesto zo šestnástich krajín.

Team Points
1 Hungary 469
2 Slovakia 234
3 Serbia 58
4 Croatia 54
5 France 49
6 Bulgaria 39
7 Czech Republic 39
8 Romania 20
9 Switzerland 20
10 Turkey 17
11 Italy 16
12 Finland 12
13 Russia 11
14 Austria 2
15 Belgium 0
16 Macedonia 0

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top