ZÁVEREČNÁ PRÍPRAVA PRED MAJSTROVSTVAMI SVETA SPLNILA SVOJ CIEĽ

Tento víkend sa na Orave konalo reprezentačné sústredenie slovenských armwrestlerov, kde našli športovci skvelé podmienky na ladenie formy a utužovanie kolektívu pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta. Tie sa budú konať o mesiac v Budapešti, kam pocestujú aj Slováci s medailovými ambíciami.  

Sústredenie sa začalo vo štvrtok večer a prišli všetci športovci, ktorí mohli a chceli.

Už od piatkového rána ich čakal bohatý program. Hlavným a najväčším bonusom celého sústredenie bola prítomnosť dvadsaťnásobného majstra sveta Rustama Babayeva z Ukrajiny, ktorý pricestoval na pozvanie viceprezidenta Ľubomíra Jagnešáka. Je známe, že sú veľmi dobrý priatelia a aj vďaka tomu mohli slovenskí športovci dostať tie najlepšie informácie od toho najúspešnejšieho armwrestlera. „Na rannom tréningu vo Fitrmax Gyme sa s Rustamom riešili hlavne detaily jednotlivých technik na stolíku. Rustam trpezlivo vysvetľoval každému športovcovi, kde robí chyby a ukázal ako zlepšiť techniku, alebo akú techniku proti komu použiť“, povedal člen Výkonného výboru SAPR Gabriel Harčarik.

Z tréningu odchádzali športovci dobre namotivovaní. Po obede bol pre športovcov pripravený špeciálny program. „Mali sme možnosť nahliadnuť do vnútra Oravského múru, kde sa len tak hoci kto nedostane. Bol to skutočný zážitok! Aby sme si naplno užili krásu Oravskej priehrady tak sa všetci reprezentanti pobrali aj na plavbu po Oravskej priehrade a navštívili aj Slanícky Ostrov. Večer už patril debatám o blížiacich sa majstrovstvách sveta, ako aj priateľským rozhovorom“, prezradil reprezentačný tréner juniorov v pretláčaní rukou.

V sobotu doobeda čakali športovcov silové testy v Cross Gyme 365. Aj keď nešlo priamo o meranie, ale skôr o hľadanie nových motorických testov, ktoré by sa zaradili do testovacej batérie určenej pre armwrestlerov. Pri výbere cvikov pomáhal aj Rustam Babayev. Tréneri Tomáš Kiss a Gabriel Harčarik si prešli všetky testy so športovcami, aby aspoň orientačne zistili úroveň silových schopností reprezentantov. Následne športovci využili Rustamovu prítomnosť a pýtali sa ho na správne technické vykonávanie jednotlivých špecializovaných cvičení. Aj tu Rustam ochotne ukazoval naším reprezentantom všetko, čo sa za tie roky naučil. Naši športovci tak dostali kompletný návod od najlepšieho armwrestlera ako sa môžu stať ešte lepšími a silnejšími. Poobede už bol na pláne sparing za stolom. Na tréning prišli hlavne reprezentanti Poľska, Česka, ale aj Rakúska a tak sa v Cross gyme 365 zišlo viac ako 60 športovcov. Za stolíkmi sme mohli vidieť množstvo krásnych zápasov a tréneri mali možnosť vidieť formu jednotlivých pretekárov. Niektorí od ME urobili výkonnostný progres a niektorí musia do MS ešte zamakať.

Ozdobou springu boli mnohí juniorskí, ale aj seniorskí medailisti z ME či MS ako sú Tomasz Szewcyk, Lucian Fudala, Lucka Debnárová, Rebeka Martinkovičová, Štefan Nevedel a samozrejme Rustam Babaiev. Zároveň za stolíkmi prebehla aj dodatočná nominácia na MS. Účasť v kategórii do 70kg si vybojoval Ján Vojenčák, ktorý porazil svojich súperov Fábera a Gregoričku v pravej ruke. Večer už boli športovci unavení, ale aj tak sa spoločne bavili a našli si čas na utužovanie kolektívu. Cele sústredenie sa nieslo v priateľskej a veselej nálade. Slovenskí armwrestleri tak odchádzali domov dobre namotivovaní, oddýchnutí, ale zároveň dobre naladení na MS! Na záver len môžeme konštatovať, že sústredenie splnilo svoj hlavý cieľ a mi veríme, že sa naším silákom a siláčkam bude v Budapešti dariť!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top