SÚŤAŽNÝ ROK 2015 ZAČÍNAME V NEDEĽU

Trochu netradične nedeľou sa začína súťažný rok 2015. V Červeníku sa uskutoční 3. kolo SNLP. Netradične preto, že už roky máme súťažný deň sobotu.

Situáciu skomplikovalo viac faktov. Najskôr to bol netradičný termín Golemovej ruky, ktorá sa uskutoční namiesto prvého februárového víkendu v posledný januárový, teda vtedy, keď sme mávali naše kolo.

Potom fakt, že v januári majú v Červeníku množstvo akcií a pri plánovaní sa na tú našu jednoducho zabudlo. Našťastie sa podarilo vybaviť náhradný termín, ktorý je iba o deň neskôr – v nedeľu.

A tak sa stane, že budeme mať nedeľnú súťaž. Miesto sviatočného obeda si dáme výborný guláš v kultúrnom dome v Červeníku. A okrem gulášu budeme samozrejme svedkami výborných zápasov. Veď ide opäť o body do rankingu a o body do súťaže družstiev.

Po dvoch kolách máme iba štyri družstvá, ktoré získali body a to:
AWK Zvolen a AWK Zlaté Moravce v prvom kole
AWK Žarnovica a AWK Prešov v druhom kole.

V Červeníku majú šancu ďalší, veď ide o miestenku na júnové majstrovstvá Slovenska družstiev.

Čo sa týka jednotlivcov tak najúspešnejšou súťažou minulého roka (2014) bolo 1. kolo SNLP v Banskej Štiavnici, kde sa napriek neúčasti reprezentantov prezentovalo najviac pretekárov. Prekvapujúce? Ani nie. Neúčasť našich najlepších dáva šancu na dobré umiestnenie mnohým ďalším pretláčačom.

Najmenej účastníkov sme zaznamenali na Seneckej ruke. To už prekvapujúce je. Doma máme súťaž svetového mena, kde si za nízke náklady môže každý na vlastnej koži skúsiť ako chutí svetové pretláčanie. Možnosť zmerať si sily s reprezentantmi mnohých krajín, možnosť nadviazať nové priateľstvá, získať nové skúsenosti tu nie je každý deň. Nuž ale asi aj tu platí známe príslovie: Nikto nie je doma prorokom.

Uvidíme či a ako to zmení práve začínajúci rok 2015.

Verím, že v nedeľu… opakujem v NEDEĽU …. sa všetci v Červeníku uvidíme.

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top