Začal sa pretláčací rok 2015

Ako už tradične, pretláčanie otváralo svoj súťažný rok v Červeníku. Síce nie v tradičnom termíne, ale o dva týždne skôr a navyše v nedeľu, privítal červenícky kultúrny dom športovcov z celého Slovenska. Pochvala za organizáciu patrí klubu AWK Červeník a hlavne Petrovi Racekovi. Ten sa pochlapil a súťaž zorganizoval naozaj na veľmi dobrej úrovni.

V príjemnom prostredí sme boli svedkami napínavých zápasov. Snáď o najväčšie vzrušenie sa postarali naše tradičné rivalky Lucia Debnárová (AWK Senec) a Rebeka Martinkovičová (AWK Trnava) a na prekvapenie aj Ján Germáus (AWK Magnezit Revúca) s Romanom Tenkelom (AWK Banská Štiavnica).

Ženské finále, pokiaľ sa v ňom stretnú obe naše najlepšie pretláčačky, býva už pravidelne ozdobou našich domácich súťaží. Aj v Červeníku tlačili obe naplno. Lucia sa predstavila na súťaži po prvýkrát od MS v Litve. Všetky zápasy, ktoré tieto dve sympatické pretláčačky v Červeníku spolu absolvovali ponúkli obecenstvu všetko to, čo robí pretláčanie napínavým a dynamickým športom – nasadenie, vôľu po víťazstve, výbušnosť ale i taktickú zrelosť. Víťazstvo v oboch rukách si napokon vybojovala Lucia Debnárová.

Medzi mužmi sa o podobné vzrušenie postarali už spomínaní Ján Germánus s Romanom Tenkelom. Dôvodom bol hlavne vynikajúci prvý zápas v podaní Romana, ktorí prekvapil svojho súpera rýchlym štartom a nebyť nepozornosti rozhodcov, mohol mať na svojom konte skalp majstra sveta. V opakovaných zápasoch sa napokon prejavila Germánusova taktická vyspelosť a schopnosť poučiť sa z vývoja zápasu. Naplno to prejavil vo finále, kde Tenkelovi nedal ani najmenšiu šancu.

Medzi ženami sme boli svedkami návratu Snežky Babajevovej (AŠK Orava) za súťažné stoly. Napriek tomu, že nemala veľkú konkurenciu, zaknihovala prvé dve víťazstvá v obnovenej kariére. Veríme, že to bol prvý krôčik na ceste k opätovnému vystúpeniu na najvyššie priečky medzi európskymi a svetovými pretláčačkami.

V najľahšej kategórii mužov sme na najvyššom stupni zaslúžene videli Juraja Jaščega (AWK Senec) v ľavej aj pravej ruke. Podobne tak tomu bolo aj v kategórii do 70 kg, kde sa obojrukým víťazom stal Ivan Gregorička (AWK Dobrá Voda). Škoda, že obe tieto kategórie neboli naplno obsadené a tak víťazi nemali na svojej ceste za prvým miestom až toľko prekážok.

V 75-ke si víťazstvá v oboch rukách vybojoval Filip Hritz (AWK Bratislava). Objav minulého roka sa po trošku nevydarenom konci sezóny zdravo nasrdil a po výbornom výkone obsadil dve prvé miesta.

Osemdesiatpäťka bola prvou kategóriou, ktorá mala rozdielneho víťaza v ľavačke i v pravačke. Ľavú ruku ovládol Tomáš Kozolka (AWK Zlaté Moravce), pokým v pravej bol v Červeníku neporaziteľný Pavol Gettler (AWK Banská Štiavnica).

Ľavačku v 95-ke zvíťazil Roman Tenkel. Prekvapením bolo druhé miesto Mateja Drinku (AWK Dobrá Voda). Všeobecne pretláčači z Dobrej Vody boli príjemným prekvapením súťaže. Nastúpili v najpočetnejšom zložení zo všetkých klubov. No nie iba početnosťou prekvapili. Bolo to hlavne dobrými výkonmi a medailovými umiestneniami. V pravačke zvíťazil po napínavých súbojoch, o čom sme už písali vyššie, Ján Germánus.

O víťazstvá v najťažšej kategórii sa pobili Rado Dobrovič (AWK Banská Štiavnica) a Juraj Chudý (AWK Trnava). Nakoniec si ich aj podelili. Dobrovič zvíťazil v pravačke a Chudý v ľavačke.

Medzi juniormi sme mali možnosť vidieť v akcii naše nádeje a objavy zo Silnej ruky stredoškolákov. Príjemne prekvapila Petra Caková (AWK Zlaté Moravce), ktorá si v oboch rukách poradila s oveľa skúsenejšou harcovníčkou Katkou Kadlecovou (AWK Červeník). V ľahšej kategórii si víťazstvá v oboch rukách odniesla Kristína Magušínová (AWK Bratislava), ktorá porazila tréningom unavenú Zdenku Zovčinovú (AWK Zlaté Moravce).

Chlapčenské kategórie poznali totožných víťazov v oboch rukách vo všetkých kategóriách. Adam Adamov (AWK Tatran Žarnovica), Marek Emeríci (AWK Magnezit Revúca) a Tadeáš Magula (AWK Myjava) nedali nikomu zo svojich súperov šancu a pohodlne zvíťazili.

V Červeníku sa malo konať aj mimoriadne zasadnutie VV SAPR, ktoré bolo zvolané ako reakcia na kritiku rozhodnutia Konferencie SAPR, konanej 10.1.2015 v Banskej Štiavnici. Zasadnutie sa nakoniec k uvedenému problému nemohlo vyjadriť, pretože iniciátor kritiky G. Harčarik sa bez ospravedlnenia zasadnutia nezúčastnil.

– mač –

01/18/2015

ZOBRAZIŤ VÝSLEDKY

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Scroll to Top