V ŠTIAVNICI OPÄŤ VEĽKÁ ÚČASŤ

Takmer dvadsať nováčikov a viac ako osemdesiat štartujúcich zavítalo do Banskej Štiavnice na otvorenie novej pretláčačskej sezóny. Už roky patrí prvé kolo ligy medzi najpočetnejšie obsadené a inak tomu nebolo ani v tomto roku.

Napomohli k tomu hlavne novotvorené kategórie nováčikov. Dve mužské a jedna ženská kategória ponúkli zaujímavé súboje a treba len dúfať, že po pár skúsenostiach získaných medzi nováčikmi nabudia sa ich účastníci k prestupu medzi elitné kategórie.

Juniorské kategórie boli nabité známymi menami a priniesli vzrušujúce súboje. V najľahšej a najpočetnejšej kategórii do 70 kg dominoval Adam Adamov. No v Štiavnici mal zdatného súpera. Oravčan Ján Gábor Adamova riadne potrápil a pri prvom jeho vystúpení boli dve druhé miesta veľkým prekvapením.

V osemdesiatke si prvenstvá rozdelili Hožďala a Vida. Vida ho navyše potvrdil druhým miestom v druhej ruke, čo sa Hož´dalovi nepodarilo a v druhej (pravej) ruke prepadol.

V najťažšej juniorskej kategórii zvíťazil v oboch rukách Michal Golian. Medzi dievčatami dominovala taktiež v oboch rukách Kristína Magušinová. Na Kristínu sa však usilovne doťahuje Eva Nováková, ktorá ju vo finále riadne potrápila. V seniorských kategóriach si Magušínová taktiež pripísala dve prvenstvá (60 kg).

V 60+ kg si poradila so svojimi súperkami Rebeka Martinkovičová. Napriek možnosti vynechať prvé kolo si Rebeka a aj jej sparing partnerka Dagmar Petrová vybrali spestriť tréningový proces účasťou v súťaži. Obe si pochvaľovali zmenu a svorne sa tešia na blížiaci sa svetový šampionát.

V najľahšej mužskej kategórii sme mali aj najnižšiu účasť. Prvenstvo si v ľavačke vybojoval M. Murín a v pravačke J. Drinovský.

V 70 kg si v oboch rukách prvé miesto vybojoval Ivan Gregorička. Aj tu zvádzal ťažké súboje A. Adamov, ktorý už mal v tom čase za sebou ťažké súboje v juniorke. Pre Adama stojí za zváženie, v ktorej vekovej kategórii bude v budúcnosti súťažiť, pretože aj v pretláčaní platí že “menej je niekedy VIAC”!

V 75-ke v pravej ruke potvrdil skvelú výkonnosť z Dobrej Vody Martin Klimek a nedal svojim súperom šancu. V ľavačke dominoval Dávid Truchlík.  Ďalší šikovní borci – R. Kosťov a D. Komenda – sa museli uspokojiť len s druhým resp. tretím miestom.

V 85-ke sme boli svedkami návratu T. Kozolku za stoly. Po dlhšej odmlke sa predstavil v dobrej forme a v ľavačke zvíťazil. V pravej ruke ho vo finále porazil M. Girášek, ktorí tak získal pre Prešov prvé miesto. Sklamaním bol výkon P. Gettlera, ktorý nedadviazal na svoje výborné výkony a v oboch rukách skončil medzi porazenými.

Do 95 kg sme boli svedkami ďalšieho návratu. Po zranení sa za súťažné stoly vrátil Maxim Dužek. V ľavačke to bol víťazný návrat. V pravej ruke, v ktorej Dužek nesúťažil, si víťazstvo vybojoval Matej Drinka.

V najťažšej kategórii sa boj o prvenstvoj sústredil medzi dvojicu Z. Horečný a S. Hlubík. V ľavačke bol na tom lepšie Hlubík a zvíťazil, na oplátku v pravej ruke si prvenstvo vybojoval Horečný.

Výborná atmosféra, výborné zápasy. Taká bola tohtoročná pretláčačská Banská Štiavnica.

Dôležitou informáciou bolo aj potvrdenie predsedu PCS ATU Košice Prof. Tibora Kvačkaja, že druhé kolo SNLP bude organizovať košický klub a uskutoční sa 21. novembra 2015 v Košiciach.

Takže stretneme sa v Košiciach….

-mač-

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Scroll to Top